Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PRINED - aktivity

Aktivity v mesiaci OKTÓBER 2015

  • Dňa 05. 10. 2015 sa výber žiakov zo SZP zúčastnili workshopu ALEXANDROVCI a spevácky zbor PINK HARMONY. Workshop splnil svoj účel nad naše očakávanie. Žiaci sa dozvedeli o vzniku a histórii tohto armádneho umeleckého zboru. Boli nadšení hlavne z výkonu členov Alexandrovcov i keď to bola len minimálna vzorka- 6-ti členovia: hráč na balalajku, hráč na harmoniku, dvaja speváci, dirigent a moderátor. Žiaci sa dozvedeli viac o národnej kultúre a rezké melódie ich dvíhali doslova zo stoličiek. Akcia bola o to zaujímavejšia, že žiaci, ktorí sa už tretí rok učia ruštinu, mali možnosť overiť si svoju vedomostnú úroveň a dostali inšpiráciu pre jej zdokonaľovanie.
  • Dňa 09. 10. 2015 sa na Mestskom úrade vo Zvolene konala Okresná výstava ovocia, zeleniny a kvetov. Žiaci zo SZP (sociálne znevýhodnené prostredie) uvedenú výstavu navštívili. Výstava bola veľmi pútava a zaujímavá. Žiaci spoznali rôzne odrody ovocia, zeleniny, upútali ich hlavne atypické tvary niektorých druhov ako napríklad: africká uhorka, čierne paradajky, až rozprávkové tvary ozdobných tekvíc.
  • Dňa 26. 10. 2015 o 13:00 hod. sa uskutočnila výstava jesenných plodov, ktoré sa na jeseň zberajú. Žiaci si mohli jednotlivé druhy ohmatať, ovoňať ale i ochutnať, najmä ovocie. Otestovali si tak svoje znalosti o daroch, ktoré nám jeseň poskytuje, akým spôsobom nám tieto dobroty spestrujú jedálniček a ich význam pre naše zdravie. Veľmi sa im páčilo aj aranžmán s opadaného lístia, ktoré dodalo výstavke pravú jesennú atmosféru. Dôkazom, že sa im výstavka páčila bolo, že brali do rúk pastelky a nakreslili obrázky podľa predlohy z výstavky exponátov.


 

Preventívny program na tému „ Hovorme o jedle“

Pri príležitosti Svetového dňa potravín (23.10.) sa uskutočnil preventívny program na tému "Hovorme o jedle".

   

                                                           


 

Môj farebný svet

V termíne od 1.11. do 30.11. 2014 bola vyhlásená literárna súťaž na tému "Môj farebný svet". Do súťaže bol prihlásený Martin VALENTÍNY, žiak VI.A triedy so svojou prácou:

Môj farebný svet

 

Nech si farby akej chceš,

podporu vždy nenájdeš.

Ži ako chceš,

aby ťa mal každý rád,

a nájde si ťa tvoj kamarát.

Ak si niekto myslí, že boje všetko riešia,

tak spravil prešľap.

Vždy sa všetko dá vybaviť slovami,

medzi rozumnými očami.

A ak chceš niekoho zabiť,

tak sa zdrž a zober rozum do dlane.

Vojna všetko nevyrieši,

iba všetko zhorší.

A tak sa každý teší,

to všetko rieši.

A keď budú bieli, čierni, žltí, štát i národ žiť v mieri,

to bude život skvelý.


 

Literárna súťaž Komu sa chcem podobať?

Preventívny program na tému: MAREC - MESIAC KNIHY

Dňa 17.3.2015 sme realizovali so skupinou žiakov návštevu Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra.Žiaci sa pri tejto príležitosti zoznámili s históriou zvolenskej knižnice, s možnosťami, ktoré knižnica pre nich ponúka /registrácia, vypožičiavanie/. Pozreli si oddelenie  literatúry pre deti a mládež, a nakoniec bola pre nich pripravená  beseda s video ukážkami  na tému „Ako pracovali a žili ľudia v našom regióne v minulosti“. Žiaci odchádzali z knižnice obohatení o nové zážitky a informácie, a motivovaní zopakovať si návštevu knižnice spolu s rodičmi, zaregistrovať sa v nej a požičiavať si knižky domov.

PhDr. Gabriela Zachová


 

Aktivity v mesiaci APRÍL

V mesiaci apríl 2015 bola vyhlásená výtvarná súťaž pod názvom Najkrajší strom. Do súťaže za našu školu bola vybraná práca žiačky Simony Výbohovej zo VI.A.

Dňa 22.4.2015 sa žiaci našej školy zo SZP zúčastnili otvorenia Lesníckych dní vo Zvolene.


 


5411029

20.10.2019
Úvodná stránka