Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Edukačný program Ekologická stopa

     Či žijeme v meste alebo na dedine, naše životy nevyhnutne závisia od konzumácie prírodných zdrojov a služieb, ktoré nám poskytuje Zem prostredníctvom svojich ekosystémov. Zároveň, každý z nás za sebou zanecháva menšie alebo väčšie stopy na životnom prostredí – zdraví našej planéty! Záleží na tom, koľko si z nej odhryzneš iba pre seba! 

Ekologická stopa je metóda merajúca vplyv ľudských aktivít na planétu Zem.

Žiaci 5.ročníka v rámci predmetu environmentálna výchova sa učia čo je to ekostopa, o našom vplyve na životné prostredie, pričom žiaci hľadajú riešenia na ich zníženie.
Tento edukačný program je postavený na práci s internetovým kalkulátorom ekologickej stopy školy. Poskytuje moderné vyučovacie metódy, námety pre projektové vyučovanie a využitie IKT vo vyučovacom procese. Žiakom sprostredkúva nové vedomosti pomocou hravých aktivít počas samotného vyučovacieho procesu. Program sa realizuje v rámci projektu „Zlepšenie environmentálneho povedomia v oblasti ochrany prírody a krajiny (vrátane NATURA 2000)“ a je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Na príprave a realizácii programu sa podieľa tím pracovníkov Slovenskej agentúry životného prostredia. Spoluautorom a konzultantom je skúsený odborník v oblasti environmentálnej výchovy  James Hindson z Veľkej Británie.


 


5399845

15.10.2019
Úvodná stránka